Kto si berie späť krajinu?

Autor: Peter Wachter | 10.11.2012 o 19:43 | (upravené 10.11.2012 o 22:01) Karma článku: 10,46 | Prečítané:  509x

V súvislosti s pripravovaným protestným zhromaždením s názvom „Berieme si späť svoju krajinu“, alebo inými slovami, ako úzka skupina ľudí využila náladu v spoločnosti na zorganizovanie masového protestu v snahe získať moc pre seba, som pocítil veľkú potrebu k tomu niečo napísať.

 

Som presvedčený, že triezvo uvažujúci človek, po prečítaní požiadaviek organizátorov, pochopí ich absurdnosť. Bohužial triezvi ľudia sú v tomto štáte v menšine. Prečo to hovorím? Z jednoduchého dôvodu. Predstavte si priemerného občana Slovenskej republiky. Má okolo 35 rokov a stredoškolské vzdelanie. Po posledných voľbách, v ktorých volil ľavicu, je ešte viac frustrovaný a nahnevaný, ako z kauzy Gorila. Každé ráno vstáva do práce, ktorá ho nebaví, večer zájde na pivo, ak mu zostali nejaké drobné, pretože žije od výplaty k výplate. A teraz si predstavte, že polovica ľudí je na tom ešte horšie, ako on. Polovica ľudí nemá ani šajnu o tom, čo je priama demokracia. Možno pár z nich by sa zmohlo na odpoveď „Čo je to priama demokracia?“, že je to vláda väčšiny, vláda ľudu.

Teraz si predstavte, že táto väčšina (50%+spomínaný priemerný občan) bude rozhodovať o veciach, ako monetárna a fiškálna politika, riešiť problémy školstva, zdravotníctva, poľnohospodárskej politiky, riešiť hospodárske problémy veľkých podnikov, malých a stredných podnikateľov, reformu štátnej správy a mnoho ďalších vecí. Už vidím, ako táto väčšina študuje po nociach legislatívne návrhy zákonov, lebo cez deň, keď je v práci, na to nie je čas a večer si musí ešte pozrieť farmu, alebo futbalový zápas.

Pod rúškom sexy znejúcej priamej demokracie si táto väčšina neuvedomuje, že ide o pokus úzkej skupiny ľudí získať nad nimi kontrolu a snahu prevziať moc v štáte. Naša krajina nie je v poriadku a potrebuje zmenu k lepšiemu, v tom s nimi súhlasím. Ale to, čo ponúkajú, nie je riešenie, ale cesta do pekla.

Dúfam, že týmto článkom som aspoň pár ľudí presvedčil a 17.11. si pripomenú iným spôsobom, ako týmto karnevalom ľudí v maskách, ktorí ich nosia buď preto, že sa hanbia za to, že sú tam, alebo sa boja otvorene postaviť za vyhlásenie organizátorov, alebo jednoducho preto, že je to cool byť anonymous a keď skončí protest, dá masku dole a život ide ďalej tak, ako predtým. Sadne za počítač a bude pod vymysleným nickom prispievať svojimi múdrosťami k diskusii na fórach o tom, ako poslať politikov a cigánov do plynu.

Je mi ľúto, že organizátori nedali tento protest na 7.11., na tento dátum by sa viac hodil, ako pripomienka VOSR, s ktorou má takmer identické heslá. Komunizmus aj priama demokracia sú krásne utópie. Ľudská prirodzenosť spomínanej vačšiny ich však veľmi rýchlo dokáže zmeniť na smiešnu frašku a ich ideály zašľapať do blata.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Michal Gučík o návšteve Danka: Možno mám len dobrý kávostroj

O vypovedaní koaličnej zmluvy som sa dozvedel z médií, tvrdí Gučík.

PLUS

SNS skúšajú posunúť slovenské "zvyklosti", doplatia na svoju nenažranosť

Peniaze na vedu sa na Slovensku rozdeľujú hlboko pod úrovňou civilizovaného sveta.

KOMENTÁRE

Počet superstarostov sa zvýšil o sto percent

Raslavický starosta je nový Vlado Ledecký.


Už ste čítali?