Briti si vedia dupnúť a povedať nie!

Autor: Peter Wachter | 18.11.2012 o 21:57 | (upravené 18.11.2012 o 22:13) Karma článku: 12,81 | Prečítané:  997x

Tento týždeň prebehla médiami správa o tom, že takmer polovica obyvateľov Veľkej Británie je za vystúpenie z Európskej únie, presnejšie 49%. Ďalších 17% nie je rozhodnutých a len 28% je za zotrvanie v tomto zväzku.

 

Britským euroskeptikom na získanie takejto drvivej prevahy netreba ani členstvo v eurozóne. Úplne stačí kritika spoločnej sociálnej a pracovnoprávnej politiky. 15.11. vyšiel v denníku Express článok s veľavravným titulkom: „ EU CHCE DAŤ MIGRANTOM NAŠE PRACOVNÉ MIESTA“.  Článok hovorí o tom, že europoslanci v Bruseli žiadajú uvoľniť hranice pre migrantov a podporiť prisťahovalectvo do Európy, pretože mnohé oblasti trpia nedostatkom pracovných síl. V článku je zopár šťavnatých vyjadrení, napríklad poslanca Marka Pritcharda, ktorý na adresu týchto europoslancov povedal, že „sú jasne mimo kontakt s realitou“. Celý článok je tu.

Toto straší ľudí v Británii a strata kontroly nad vlastnou krajinou je pre väčšinu dostatočný argument na to, aby vystúpili z EU. Skúste si predstaviť, ako by reagovali, keby im ich premiér povedal, že od budúceho roku musí zvýšiť dane, lebo sa musíme zložiť s ostatnými členskými krajinami na dlh bohatšiemu štátu, ktorý sa napchával na luxusnej eurohostine, ktorá keď skončila a prišiel čašník s účtom, ukázal iba prázdne vrecká. Najskôr by ho dav ľudí aj s celým parlamentom zmietol do Temže.

Prečo je to tak? Čím to je, že v Británii sú ľudia na suverenitu svojej krajiny takí citliví? Kde sú hrdí ciki-caki-ciki-cak Slováci? Existuje aj iná cesta, ako tá, ktorou sa vybrala vláda Roberta Fica.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Kde sú medvede, tam tečie krv

O jednom zabudnutom prieskume verejnej mienky a udalostiach, ktoré pred šesťdesiatimi rokmi vypukli v Maďarsku.

PLUS

Život po 65 nekončí. Sex často áno

Božíčku, to bolo včera niečo. Veta, ktorá vyvolá úsmev na tvári. Kým nezistíte, že ju povedal 70-ročný pár.


Už ste čítali?